Органічна продукція — майбутнє українського експорту

24-25 вересня 2015 р. в торгово-промисловій палаті України відбувся семінар  з протидії шахрайству   в органічному секторі “Покращення рівня довіри до виробництва  органічних сільськогоподарських культур в Україні”.

Серед учасників: представники сертифікаційних органів  та представники державних органів України та країн Європейського Союзу, представники виробничо-збутових ланцюгів.

Ініціатива з протидії шахрайству (AFI) слугує платформою для європейських гравців ринку, що спрямована на зміцнення торгівлі органічною продукцією шляхом забезпечення діалогу  на  транскордонному рівні серед представників виробничників, трейдерів та покупців.

В рамках семінару була надана можливість краще зрозуміти, чого очікує  західноєвропейський ринок від українських виробників та вимоги уповноважених органів влади Європейського Союзу.

Під час семінару експерти обговорили проблеми шахрайства та фальсифікації у секторі  аграрного органічного ринку. Учасники  семінару ознайомилися з інтрументами, що допоможуть створити прозорість компанії щодо якості органічної продукції для покупців та мінімізувати такі ризики, як наприклад, змішування та забруднення продукції пестицидамиі, таким  чином відповідати вимогам органічної сертифікації. Як   підвищити рівень обізнаності відповідного виробничо-збутового ланцюга (виробник-торгівельна фірма-сертифікаційний  орган-державна влада) для забезпечення спільної відповідальності. Як підвищити рівень обізнаності серед торгівельних компаній, як забезпечити безпечних продуктів з України.

Так Микола Мисник, голова  ФСГ “Золотий Пармен”, брав активну участь в обговоренні питання щодо відносин покупець-поставщик. І як підвищити рівень довіри та прозорості партнерів один до одного. В своєму виступі наголошував, що відносини мають бути тільки партнерські і на рівних, прозорих та взаємовигідних умовах. Європейські гравці органічног ринку мають навчитися довіряти малим сільгоспвиробникам. І від цього виграють обидві сторони. 

Органічний  ринок України ще зовсм молодий -   є чимало викликів до держави. В тому числі й щодо недостатньої підтримки на державному рівні та відсутності  належного фінансування.

Але Україна має великий потенціал для вирощування органічної продукції.. І має можливість стати лідером у органічному виробництві та провідним експертом до більшості країн світу.

Читати 1558 разів Останнє редагування Середа, 07 жовтня 2015 12:11

Останні новини

.