Дискусія в Українському Домі

Перший Національний форум Органічна Україна 2015 (27 лютого, Київ) зібрав майже 200 учасників, які обговорювали стратегічне планування розвитку органічного ринку України.

Дуже важливою була участь представників, які вже працюють в цій галузі й готові ділитися досвідом.

До розмови долучалися  підприємці, фермери, які обмірковують свій “органічний” шлях у якості виробників чи переробників, співробітники торгових підприємств, також урядовці, журналісти, науковці та ін.

Головною метою нинішнього форуму — публічне обговорення операторами українського ринку ключових взаємодій, стратегічних планів розвитку, обмін практичними напрацюваннями між сертифікованими органічними виробниками, визначення бізнес-моделей та відкрита мотивація до переходу на органічне виробництво.

В ході дискусії учасники не тільки намагалися винайти потрібні рішення та домовленості щодо розвитку бізнес-політики на органічному ринку між виробниками та замовниками, а й шукали відповіді на запитання, які ставить поточна економічна ситуація перед операторами органічного ринку і всіма, хто хоче приєднатись до нього. 

Так,  керівник ФСГ “Золотий пармен” Мисник М.І.,  піднімав питання про непростий шлях органічної продукції: виробник — продавець  - споживач .      Та як його зробити  менш тернистим та простішим. Про шляхи розвитку, про співпрацю між цими ланками  та шляхи подолання наявних проблем.

Так, збільшення кількості виробників та продукції на внутрішньому ринку призведе до здешевлення здорової та корисної продукції на полицях магазинів. Але цьому, передусім, передує чимало факторів. Дуже багато залежить від споживача.  Отже, погоджуються учасники форуму, потрібно стимулювати попит — тобто, краще інформувати споживача, проводити  роз'яснювальну роботу,  облаштовувати виставки, семінари, конференції, залучати ЗМІ та ін.

Ми всі  повинні усвідомлювати, що органіка — це не тільки продукт без хімії, це окрема система, а її продукт створюється в результаті стабільного співробітництва всіх ланок довгого виробничого процесу.

Також це філософія виробників, побудована на порядності та відданості своїй справі.

Так, учасниками  форуму, було визначено десять напрямків діяльності, які  мають сприяти просуванню ідеї органічного виробництва, позиціонуванню органічного продукту для споживача, збереженню частки внутрішнього ринку,  збереженню та збільшенню земель з органічним статусом, передзамовлення від переробників, удосконаленню системи продажів. Також розвивати експорт переробленої продукції, а не тільки сировину, як нині. Вдосконалювати маркетинг та зміцнювати імідж країни шляхом гарантування якості органічної продукції.

Також  піднімалося питання державної підтримки як виробників, так і споживачів органічних продуктів — треба вивчати та запроваджувати кращий досвід інших країн та українських регіонів по підтримці органічного виробництва, забезпечення держзамовлення органічної продукції.

Україна — аграрна країна і має великий потенціал для успішного сільського господарства.

Читати 1660 разів Останнє редагування Четвер, 19 березня 2015 13:59

Галерея зображень

joomlamodniyportal.ru

Останні новини

.