100 кращих товарів – визнання держави і споживачів України

Відбулася урочиста церемонія нагородження переможців та лауреатів Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) «100 кращих товарів України» у 2014 році. Конкурс проводять в Україні з 2003 року і проходить він під патронатом Президента України. Впродовж одинадцяти років перемога в державному конкурсі є престижним визнанням досконалості вітчизняних підприємств, які прагнуть підвищення конкурентоспроможності власної продукції як на внутрішньому споживчому ринку, так і на міжнародному.

Відкрили урочисту церемонію нагородження у Клубі Кабінету Міністрів України Заслужені артисти України Анатолій Гнатюк та Оксана Антонюк вітальними словами, які надійшли на адресу переможців Всеукраїнського конкурсу якості продукції від Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка та в. о. Міністра економічного розвитку і торгівлі України, Голови Головної конкурсної комісії Валерія Пятницького.

Зокрема, у словах привітання Петро Порошенко зазначив: «Проведення таких заходів сприяє популяризації вітчизняних товарів, робіт, послуг, налагодженню ділових контактів, залученню інвестицій, інтеграції країни у європейський та світовий економічний простір. Сьогодні перед підприємцями стоять відповідальні завдання, пов’язані зі створенням нових робочих місць, забезпеченням гідної оплати праці, дотриманнями світових норм ведення бізнесу. Споживачі чекають від вас якісної продукції на рівні міжнародних стандартів».

  У вітальному листі від Прем’єр-міністра України йдеться: «Стратегічною метою Уряду є досягнення нової якості життя кожного українця, захист його фундаментальних свобод, безпеки громадян і всієї країни. Участь у Всеукраїнському конкурсі якості продукції (товарів, робіт, послуг) «100 кращих товарів України» є вагомим внеском у підвищення конкурентоспроможності української продукції, її популяризацію, а також сприятиме ознайомленню громадськості з провідними вітчизняними підприємствами, які забезпечують економічний розвиток нашої держави».

«Прагнення вітчизняних підприємств і організацій виготовляти товари та надавати якісні послуги світового рівня є надійною запорукою динамічного розвитку економіки, прискорення інтеграції України до Європейського Співтовариства. Результати конкурсу переконливо свідчать про те, що в Україні постійно зростає кількість виробників, які пропонують товари відмінної якості, працюють за найвищими міжнародними стандартами, підвищуючи конкурентоспроможність вітчизняної продукції та впроваджуючи новітні технології і сучасні методи управління виробництвом», – зазначається у вітальному листі в. о. Міністра економічного розвитку і торгівлі України         В. Пятницького.

До учасників та організаторів Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) «100 кращих товарів України» у 2014 році звернувся заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – керівник апарату Роман Качур: «Сьогодні той момент, коли підбиваємо підсумки зробленого,  досягнутих успіхів. Це не простий час для країни, але водночас, він відкриває нові можливості для нас і наших підприємств. У тісній співпраці влади та виробників ми зможемо розробити відповідні механізми для побудови економічно сильної держави».

Вручали нагороди та дипломи переможцям і лауреатам Всеукраїнського конкурсу якості Директор департаменту технічного регулювання та метрології Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Леонід Віткін, завідувач сектором технічного регулювання та захисту прав споживачів Кабінету Міністрів України Олександр Бурлаков, радник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Володимир Жовтуха, в. о. генерального директора ДП «УкрНДНЦ» Ольга Нагорна, заступник начальника управління промисловості та інноваційної політики Київської міської державної адміністрації Наталія Ковалішина, голова профспілки машинобудівників та приладобудівників України, Голова наглядової ради Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Анатолій Кубраченко, заступник директора департаменту технічного регулювання та метрології – начальник управління стандартизації, аналізу та міжнародного співробітництва Мінекономрозвитку Наталія Старікова, начальник управління оцінки відповідності та технічних регламентів департаменту технічного регулювання та метрології Мінекономрозвитку Валентина Янович, заступник директора департаменту розвитку торгівлі МінекономрозвиткуСергій Литвиненко, начальник адміністративного управління Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів Наталя Шебанова, заступник директора департаменту технічного регулювання та метрології – начальник управління метрології Мінекономрозвитку Юрій Попруга, заступник начальника відділу науково-технічної та інноваційної політики Київської міської державної адміністрації Олег Савченко.

Після отримання нагород переможці ділилися власними враженнями та успіхами підприємства. Тарас Скорупський, керівник відділу маркетингу ТМ «Дмитрук» компанії-переможця в номінації «Продовольчі товари» з Волині: «Підтримка виробників найбільш якісних продуктів на державному рівні є дуже важливою. Вона заохочує до постійного розвитку, випуску ще якісніше продукції, а відтак стимулює економічний прогрес країни в цілому. Дуже приємно, що в цьому році до переліку виробників найбільш якісної продукції занесено і наш бренд. Ми вдячні експертній комісії за високі оцінки. Та, думаю, інші переможці погодяться зі мною: найсуворішими, найбільш вимогливими суддями все ж залишаються покупці. Саме їхня довіра є головним орієнтиром для виробника. Користуючись нагодою, я хотів би подякувати всім працівникам свого підприємства. Лише завдяки кропіткій праці кожного співробітника компанія виготовляє один з найкращих продуктів в Україні».

         Формулою успіху поділився Віталій Юрченко, заступник директора зі збуту ТОВ «Аграна Фрут Лука»: «Ми на ринку понад 10 років. Займаємося садівництвом. У сільському господарстві успіху досягають лише завдяки спільній праці людей – керівництва, селян, усіх, хто задіяний у виробництві».

Людмила Музика, заступник голови правління з виробництва ПАТ «Вінницький олійножировий комбінат», розповідала, що успіх – це якість і ще раз якість: «Нашому підприємству вже 60 років. За останні роки ми вийшли на європейський, китайський ринки. І це успіх». Асортимент Вінницького олійножирового комбінату дуже широкий, але вперше отримали нагороду за олію соняшникову нерафіновану невиморежену фасовану «Віолія» першого ґатунку, і саме цей продукт підприємство експортує в понад сімдесят країн світу. На сьогодні Україна є лідером з виробництва та експорту соняшникової олії.

Ольга Нагорна, керівник секретаріату Головної конкурсної комісії, в. о. генерального директора державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, метрології та сертифікації» наголосила, що участь та перемога у конкурсі є показовим для досягнення нових вершин. «Ці підприємства є еталоном високої якості та надійності. Завдяки впровадженню інноваційних технологій, сучасних методів управління вони відкривають можливості виводити продукцію на міжнародні ринки», – сказала О. Нагорна.

Олександр Мачульський, заступник директора Інституту управління якості ДП «УкрНДНЦ», підсумовуючи проведену роботу секретаріатом Головної конкурсної комісії, зазначив: «За всі роки проведення конкурсу визначено чіткі критерії оцінювання продукції (товарів, робіт, послуг) підприємств, які подали на конкурс свою продукцію. Кожного року критерії  переглядають та вдосконалюють. Також розроблено й додаткові критерії, які стосуються діяльності підприємства в цілому. За процедурою оцінювання стоїть кропітка праця експертів з усіх областей України». 

Учасників і гостей також вітали Антоніна Матвієнко,суперфіналістка телевізійного конкурсу «Голос країни», з піснями «Дивна квітка» та «Квітка душа», Анатолій Гнатюк з піснею «Смерека», Марина Захарченко з піснею «Моя земля», скрипаль Олександр Шевченко,ансамбль пісні та танцю «Заграва», вокально-інструментальний ансамбль «Кобза», театр пісні«ДЖЕРЕЛА», струнний квартет Київського інституту музики ім. Р. М. Глієра, Олександр Тулінов та Даниїл Голенко,суперфіналісти шоу «Україна має талант».

Прес-служба ДП «УкрНДНЦ»

Читати 1827 разів

Останні новини

.