У парламенті презентовано продукцію органічних сільськогосподарських виробників України «Organic made in Ukraine»

7 липня 2016р. в парламенті відбулася виставка продукції органічних сільськогосподарських виробників України «Organic made in Ukraine»,

організована Асоціацією виробників органічної продукції  «БІОЛан Україна»,  сільгоспвиробниками органічної продукції, операторами ринку органічних продуктів спільно з народними депутатами України.

Мета  заходу -  інформування про новини на органічному ринку України,  ознайомлення з українськими виробниками сертифікованих органічних продуктів.

Свої товари, сертифіковані за європейськими органічними стандартами та  представлені на внутрішньому та зовнішньому ринках, презентували 43 учасника, з яких  33 фермера, в тому числі і наш “Золотий Пармен” представив експозицію соків та зернової продукції.

На присвяченому події брифінгу народний депутат Ярослав Маркевич, один із організаторів виставки, зазначив, що, хоча органічна продукція все ще лишається новинкою для українців, про що свідчать і відносно невеликі площі «органічних» сільгоспугідь (1%), це вже загальновизнаний тренд у світовому масштабі. Парламентарій наголосив, що вітчизняні органічні сільгосптовари є потенційним брендом України на міжнародному ринку, а  ключове завдання влади – допомогти у розвитку та становленні цього бренду.

Наші вітчизняні «органіки» мають потужний потенціал: вони можуть представити повний кошик органічної продукції широкого спектру для споживання та здоров’я всієї нації. Учасники та гості виставки мали змогу  особисто переконатися у високій якості та широкому асортименті презентованих органічних товарів, відвідавши «Оrganic lunch» і скуштувавши щось до смаку.

Від багатьох депутатів та інших відвідувачів ВРУ отримували відгуки: "Ви все правильно робите, ви на правильному шляху, ми вас підтримуємо, ми хочемо споживати органічне українське".  Всім, без винятку, дуже сподобалися наші органічні соки. Це додає впевненості.

Органічне сільське господарство в Україні може стати одним з локомотивів економічного розвитку країни, при цьому зберігаючи та зміцнюючи родючість українських земель та забезпечуючи добробут громадян. Але для успішного руху цього локомотиву потрібна підтримка держави.

Українські виробники органічної сільськогосподарської продукції сподіваються на підтримку влади, перш за все, в наступному:

1. ЗАЦІКАВЛЕНІСТЬ ДЕРЖАВИ в здоров’ї нації: оздоровлення молодого покоління через запровадження органічного харчування у закладах освіти (школах та дитсадках), лікувальних та оздоровчих закладах.

2. ЗАКОНОДАВЧЕ врегулювання ринку органічної продукції.

Незабаром парламент розглядатиме законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції». Над новим законом працювала робоча група з питань вдосконалення законодавства і нормативно-правових актів у сфері органічного виробництва, до якої увійшли представники міністерства аграрної політики та продовольства та інших міністерств і відомств, а також представники громадських організацій та реальні органічні виробники. До 14 липня триває громадське обговорення представленого законопроекту на сайті Мінагрополітики. Сподіваємось, що парламентарі підтримають ці спільно вироблені пропозиції.

3.  ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА ОРГАНІЧНИХ ВИРОБНИКІВ.

Зокрема, підтримка     малих виробників через відшкодування вартості сертифікації, надання дотацій протягом перехідного періоду та інші засоби стимулювання виробників.

4. ПІДТРИМКА ТА ПРОСУВАННЯ ОРГАНІЧНОЇ ПРОДУКЦІЇ в засобах масової інформації, освітніх та наукових установах, сприяння розвитку науки та освіти.

Ми готові до можливості розповісти та заявити "про себе" наступним депутатам ВРУ, які не прийняли запрошення відвідати виставку-пропозицію.

Експрес-інтерв'ю учасників:

ФСГ “Золотий Пармен», Чернігівська обл., (виробництво органічних соків прямого віджиму, вирощування органічних зернових) Мисник Микола: 
- Які відчуття від перебування на виставці «Organic made in Ukraine» у ВР? 
- Різні. Була мета, щоб більше депутатів нас побачили, поговорили, почули і перейнялися нашими справами, питанням просування нашого продукту. Але більшість депутатів (на другому поверсі) зайняті справами, а по виставці ходять більше помічники та відвідувачі. Добре, що з частиною депутатів нам вдалося поспілкуватись, думаю, в певних питаннях ми спільну мову знайдемо.
- Якісь проблемі, побажання ви їм озвучували вже?
- Озвучували, наприклад, ми дегустували свій сік. Всім депутатам, які спробували, він подобається, я їм наголошував: «а ми можемо, якимсь чином, гуртом, зробити, щоб цей ОРГАНІЧНИЙ СІК пили діти у школах, садках, або хоч у школах-інтернатах, де діти обділені батьківською увагою?» . Прямої відповіді бути не може, тому що є встановлені правила, але видно, шо люди цим переймаються і розуміють, що це треба робити, а як та коли це справа інша. Тому що з однієї сторони держава бідна, з іншої, - дуже корумпована, відповідно, гроші якісь ходять, але не доходять ні до дітей, ні до хворих, ні до тих, до кого мали б дійти. Я думаю, це питання часу.

Читати 1165 разів Останнє редагування Понеділок, 19 вересня 2016 11:34

Останні новини

.